Reżyseria i scenariusz - Sławomir Podwojski

Opieka artystyczna - Marzenna Jodłowska
Produkcja - Lukasz Kamiński
Kierownik muzyczny - Marta Adamczyk
Muzyka - Karol Celiński
              Kordian Mudlaff
              Karol Sikora
Choreografia - Marta Jaremin (Czajna)
                   Aniela Kuźma
                   Alina Pawelczyk
Kostiumy - Alicja Pioch
                 Bożena Swinarska
Reżyseria dźwięku- Michał Kużel
Reżyseria świateł- Dawid Hommel
                  Sebastian Kałużny
Inspicjenci - Paulina Chyła
                  Krzysztof Witt
                  Patryk Żygowski
                  Ala Nowicka
Makijaż- Aneta Maksym

 

Dziękujemy serdecznie za warsztaty przeprowadzone dla naszych aktorów przez : Annę Iwasiutę , Michała Kuźmę i Piotra Wróblewskiego.

 

Marta Adamczyk – urodzona 1983, ukończyła Akademię Pomorską w Słupsku – mgr pedagogiki, edukacji muzycznej i artystycznej, ukończyła również szkołę muzyczną w klasie fletu poprzecznego i fortepianu.

Obecnie pracuje w Dziale Kultury MOKSiR Reda – zajmuje się organizacją imprez kulturalnych i artystycznych na terenie miasta. Naucza wokalu oraz gry na instrumentach ( min. fortepian). Wokalistka wielu zespołów estradowych i jazzowych.

Od czasów szkolnych bierze udział w realizacji spektakli w mieście oraz na studiach. Tworzy własną muzykę.

 

 

Marzenna Jodłowska – urodzona 1957, z zawodu aktor i śpiewaczka – ukończyła Studium wokalno-aktorskie im. Baduszkowej przy Teatrze muzycznym w Gdyni, ukończyła animację kultury w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Bydgoszczy. Ukończyła również szkołę muzyczną II stopnia w klasie śpiewu.

Pracowała w Operze i Operetce w Bydgoszczy, następnie w Tetrze muzycznym w Gdyni, a od 1992 roku jako nauczyciel muzyki w Zespole Szkół nr 1 w Redzie. Obecnie jest kierownikiem Działu Kultury MOKSiR Reda , jest instruktorem zajęć tanecznych i wokalnych.

Podczas swojej pracy z młodzieżą stworzyła wiele niesamowitych spektakli muzycznych : West Side Story, Gdy się Chrystus rodzi, Pan Twardowski, Pinokio, Don Kiszot z komputera, Guliwer i liliputy, Faust, Inny gorszy , wyreżyserowała również własny recital wokalny „W moim sercu jest muzyka”.

 

 

Łukasz Kamiński – urodzony 1980, mgr nauk politycznych (UG) oraz lic. filologii angielskiej (PWSH), z zawodu nauczyciel języka angielskiego, WOS-u i historii w Zespole Szkół nr 1 w Redzie; instruktor kulturalny MOKSiR Reda; wykładowca Redzkiego Uniwersytetu III Wieku. Zajmuje się pracą z dziećmi i młodzieżą od 10 lat , początkowo jako opiekun i instruktor z ramienia MOKSiR Reda, potem jako nauczyciel gimnazjum. Wieloletni organizator finałów WOŚP w ZS nr 1 w Redzie i opiekun Samorządu Szkolnego Gimnazjum nr 1 w Redzie. Od ponad 8 lat związany z młodymi ludźmi tworzącymi spektakle w naszym mieście. Uczestniczył w produkcji 3 spektakli, w tej chwili jest to już 4 przedstawienie, nad którym pracuje. Współorganizował ostatnio dwa przedsięwzięcia taneczne „Zimową i Letnią Rozgrzewkę” oraz spektakl muzyczny Przyjaciel Wesołego Diabła. W tym roku szkolnym za działalność na polu nauczania oraz pracę z młodzieżą na rzecz środowiska lokalnego otrzymał nagrodę Burmistrza Miasta Redy.

 

 

Bożena Swinarska – (ur.1958r.)ukończyła Technikum Odzieżowe w Gdyni
( specjalność – krawiectwo damskie lekkie) na podbudowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Miastku. Absolwentka WSP w Bydgoszczy (studia licencjackie- pedagogika w zakresie edukacji kulturalno –oświatowej) oraz PAP w Słupsku (uzupełniające studia magisterskie na kierunku pedagogika), a także Uniwersytetu w Gdańsku – wydział Chemii (studia podyplomowe w zakresie Ekologia –etyka - technika) oraz jeszcze wielu innych kursów, przydatnych w pracy z młodzieżą.

Pracę zawodową rozpoczęła w 1979 r., zaraz po maturze- pracowała jako nauczyciel zawodu , od roku 1985 pracuje w szkole podstawowej (ucząc techniki, plastyki a nawet muzyki). W Redzie pracuje od 1991 r., od 3lat w szkolnej świetlicy. Kilkanaście lat w redzkiej 4 była – i nadal jest - opiekunem Samorządu Uczniowskiego, Jest menadżerem strony internetowej podstawówki, aktywnie uczestniczy w życiu szkoły. Jest nietypowym pedagogiem , ponieważ najpierw nabierała doświadczenie i praktykę , a potem uzupełniała wykształcenie i rozwijała się intelektualnie.

 

 

Sławomir Podwojski - urodził się pewnego lipcowego poranka w Pucku. W Redzie mieszka od roku 1990. Ukończył (prawie) filologię polską na Akademii Pomorskiej w Słupsku. Czynnie uczestniczy w kultywowaniu redzkiej tradycji teatralnej od spektaklu "Guliwer i liliputy" gdzie był odpowiedzialny za oświetlenie. Współorganizator m.in. eReFen-ów (Redzkiego Festiwalu Niezależnych), Rafinerii (Festiwalu Młodych Kultur), dwóch edycji warsztatów tanecznych "Rozgrzewka". W wolnych chwilach zajmuje się wymyślaniem kolejnych wydarzeń kulturalnych i artystycznych.

 

 

Aniela Kuźma - Choreograf, pedagog, tancerka, instruktor: afro-dancehall, salsa, latin funk i oriental mix.

Aniela ukończyła Studia na Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku na wydziale IV Edukacja Muzyczna, Dyrygentura Chóralna i Rytmika (specjalność rytmika). Obecnie pracuje w Szkole Podstawowej nr 2 w Redzie ucząc rytmiki, plastyki i techniki.

Życiową przygodę z tańcem Aniela rozpoczęła w zespole Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego "Jantar" im. Zygmunta Kamińskiego, gdzie rozwinęła technicznie swoje umiejętności taneczne oraz zdobyła doświadczenie sceniczne. Aniela pokochała taniec z wzajemnością. Wciąż było jej mało, więc w 2003 r. zaczęła trenować w The Salsa Kings(Akademia Tańca i Ruchu Dance Avenue). Tam dzięki wiodącym instruktorom Monice Grzelak i Przemkowi Wereszczyńskiemu poznała i doskonaliła techniki taneczne : salsę, street dance, jazz funk.i afro.

Stale pogłębia wiedzę i umiejętności biorąc udział w warsztatach tanecznych w kraju i za granicą prowadzonych przez znakomite sławy taneczne.

Przedsięwzięcia artysytyczne: Uczestnictwo w kongresach salsowych w kraju i za granicą, m.in.: Paryżu, Rydze, Pradze, Berlinie, Wrocławiu, Warszawie. Prowadzenie zajęć afro dance na Bruk Festiwal 2008 i 2009 roku.

 

 


dizajn:Bolesław